Nike Metaverse'ini yaratıyor: Nikeland

Nike Metaverse'ini yaratıyor: Nikeland

Son zamanların en popüler konusu Metaverse’e yönelik yatırımlar devam ediyor. Bu yatırımlar yalnızca Microsoft ve Meta gibi şirketlerden gelmiyor. Farklı sektörlerden dev şirketler de Metaverse’e yönelik hamlelerde bulunuyor. 

Nikeland Metaverse Roblox

Gelen haberlere göre dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden biri olan ABD merkezli dev şirket Nike da Metaverse furyasına katılan şirketler arasında yer alıyor. Perşembe günü yapılan açıklamalara göre dev şirket, ‘Nikeland’ isimli kendi Metaverse’ünü oluşturmak için Roblox ile ortaklık kurdu.

Açıklamalara göre sanal bir oyun alanı olan ve şirketin ABD'deki merkezinden esinlenilerek yaratılan Nikeland’de insanlar yakar top, ebeleme gibi birçok mini oyuna erişebilecek. Telefonlardaki ivmeölçerler sayesinde de gerçek hayattaki hareketler oyunlara entegre edilebilecek. Ayrıca, genel olarak spor odaklı oyunlara sahip olacak olan Nikeland’de avatarınıza uygun Nike ürünleri almanızı sağlayacak olan bir sanal bir mağaza da bulunacak.

Şirketin Metaverse yatırımları artacak

Haberlere göre şirketin Metaverse yatırımları gelecekte daha da artacak. Yani küresel spor etkinliklerinin ve yarışmalarının da Nikeland’de yapılma ihtimali bulunuyor. Ayrıca, gelecekte Metaverse içinde dolaşan birçok insanın mağazalardan sanal Nike ürünleri alabileceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Son olarak Nike’ın Roblox ile yaptığı anlaşmanın daha fazla insana ulaşmada önemli bir hamle olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ne de olsa Roblox, gençler ve çocuklar arasında oldukça popüler bir oyun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar