En çok beğenilen Squid Game Tweet'leri açıklandı

En çok beğenilen Squid Game Tweet'leri açıklandı

 

En çok beğenilen Squid Game Tweet'leri açıklandı

Daha önce BTS, Euro 2020, Olimpiyat Oyunları gibi popüler konularda kullanım istatistiklerini açıklayan Twitter şimdi de Squid Game hakkında kullanım verilerini açıkladı. Kore yapımı Netflix dizisi Squid Game çok kısa sürede popülerlik kazandı. Bu popülerlik Twitter’a da taşındı.

Twitter’ın açıkladığı veriye göre her 1 saniyede TV şovları (dizi, film..vb) hakkında 6 tweet atılıyor. Yani siz bir bölüm Squid Game izlediğiniz sürede TV şovları hakkında 19 bin 800 yeni tweet atılmış olacağı anlamına geliyor. TV ile ilgili Tweet atan kullanıcılar, konuyu son derece heyecanlı bir şekilde tartışıyorlar. Tıpkı Seong Gi-hun’un yaşlı adamla oynadığı misket oyununu büyük bir heyecanla takip etmemiz gibi. Sonuç olarak, TV şovları ile ilgili inceleme ya da ek sahneler gibi video içeren Tweet’lerin görüntülenme sayısı geçtiğimiz yıla kıyasla göz ardı edilemeyecek derecede arttı.

Türkiye’de Squid Game hakkındaki en popüler hastag’ler #SquidGame ve #SquidGames oldu. Dizi hakkında en çok tweet atan yaş grubu yüzde 37 ile 18-24 yaş arası, sonrasında da yüzde 35,7 ile 25-34 yaş aralığı oldu.

Twitter'da en çok beğenilen Squid Game Tweet'leri

Türkiye’de Squid Game hakkında en çok beğeni toplayan tweetler futbol kulüplerinden geldi. Galatasaray’ın 4 yıldıza vurgu yaptığı tweet’i Squid game hakkında en çok beğeni ve en çok RT alan gönderisi oldu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar