ABD UFO birimi kuruyor!

ABD UFO birimi kuruyor!

 ABD UFO birimini kurarak yeni bir sayfa açıyor. Hükumet, tanımlanamayan cisimlerle daha da yakından ilgilenecek.

ABD UFO birimini kurarak yeni bir sayfa açıyor. Hükumet, tanımlanamayan cisimlerle daha da yakından ilgilenecek.

ABD UFO birimi kurarak, insanlık tarihinde bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Son dönemlerde artan tanımlanamayan cisimler, halk nezdinde soru işaretlerini arttırmıştı. Geçtiğimiz aylarda birkaç görüntüyü basına vererek bu durumdan dünyayı haberdar eden ABD, ilk resmi adımları atıyor.

İlk gelen bilgilere göre Savunma Bakanlığı UFO‘lar ile ilgilenecek resmi birim birim kuracak. Kurulan departman, tanımlanamayan cisimleri ve araçları doğrudan takip edecek.

ABD Donanmasına UFO birimi ekleniyor

Hükumete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni kurulacak olan departman, ABD Donanması’na doğrudan bağlı olacak. Savunma Bakanlığı tarafından kurulacak olan bölümün ismi de hazır. ABD UFO birimini, Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü olarak isimlendiriyor.

Görev tanımı da belli olan Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü, yapılan açıklamalara göre şu yetkilere sahip olacak:

Özel Kullanım Hava Sahası’ndaki nesnelerini tespit etmek, tanımlamak ve ilişkilendirmek, ayrıca uçuş güvenliği ve ulusal güvenliğe yönelik herhangi bir ilişkili tehdidi değerlendirmek ve azaltmak için Savunma Bakanlığı ve daha geniş ABD hükümeti arasındaki çabaları senkronize edecek.

Yani ABD cephesi, yeni birimi ile birlikte Savunma Bakanlığı’nı bu tür olayların dışında tutmayı planlıyor. Bakanlık için direkt yetki vermekten kaçınan hükumet, görev dağılımı gerçekleştirerek bir nevi olası temasları hiyerarşi altına almak istiyor.

2004 ile 2021 arasında toplamda 144 tanımlanamayan cisim raporu alan ABDTanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü ile de bu raporları detaylıca inceleyebilecek. Departman, ihbarları, raporları ve kesinliği olmayan bilgileri doğrudan inceleyecek ve gerektiğinde Savunma Bakanlığı’na elde ettiklerini arz edecek.

Halka açıklama yapıp yapmayacağı bilinmeyen Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü, dünya tarihinde de yeni rekabetlerin kapısını açabilir. Diğer ülkelerin ABD cephesinden gelen bu adımlara yanıt vermesi kuvvetle muhtemel. Görünüşe göre insanlığın uzay ile olan macerasında yeni bir dönem başlayacak gibi duruyor. Bakalım ABD yeni birimi ile beklediği çalışmaları elde edebilecek mi bekleyip göreceğiz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar